Vekić sigurnom igrom u polufinale

WTA 3. kol 20197:17 > 7:26
Nathan Stirk/Getty Images

Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u San Joseu nakon pobjede protiv Kristie Ahn rezultatom 7:5, 6:0.

Clive Mason/Getty Images

Vekić je imala probleme samo u prvom setu, no ponajviše zahvaljujući odličnoj igri 27-godišnje Amerikanke koja nije poznata u širem WTA svijetu obzirom da većinu vremena na Touru provede na nižoj razini tenisa, ITF turnirima.

U drugom setu Donna je demonstrirala fantastičnu egzekuciju odjurivši do pobjede uz minimalne probleme. Drugorangirana hrvatska tenisačica u toj dionici ispalila je šest as servisa, a nakon početnog udarca izgubila je ukupno tek dva poena čitav set.

Pravi izazov za 23-godišnjakinju slijedi u polufinalu, na drugoj strani terena naći će se Aryna Sabalenka koja je u tri seta svladala Carlu Suarez-Navarro. Interesantno, Vekić i Sabalenka sastale su se tri puta, svaki put pobjedu je odnijela hrvatska tenisačica, posljednji put prije dvije godine u Cincinnatiju. No, Bjeloruska tenisačica znatno je napredovala od tada, danas je deseta tenisačica svijeta.

U drugom polufinalu sastaju se Maria Sakkari (bolja od Svitoline) i Zheng (pobjeda nad Anisimovom).

Spomenimo i turnir u Washingtonu, tamo će se u polufinalu sastati Jessica Pegula i Anna Kalinskaya te Camila Giorgi i nova američka senzacija, 17-godišnja Cathy Mcnally.