Poznat suparnik Đokovića ili Nadala u polufinalu RG

ATP 31. svi 202220:13 > 20:16 0 komentara
Meng Dingbo via Guliver Images

Uvertira u dvoboj Novaka Đokovića i Rafaela Nadala u četvrtfinalu Roland Garrosa bila je spektakularna. Pobjednika tog dvoboja čeka Nijemac Alexander Zverev koji je u četiri vrhunska seta eliminirao Španjolca Carlosa Alcaraza...

Zverev je odigrao možda i najbolji meč na zemlji u karijeri porazivši Alcaraza 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7) nakon tri sata i 21 minute fenomenalne borbe.

Treći nositelj iz Njemačke osvojio je prva dva seta i bio blizu i trećeg. Kod 4:4 imao je ‘break’ lopti, ali nije ju iskoristio. Odmah u sljedećem gemu Alcaraz je napravio ‘break’ i smanjio na 2-1 u setovima.

Drama je vrhunac doživjela u četvrtom setu. Zverev nije iskoristio servis za meč kod 5:4, da bi u ‘tie breaku’ Španjolac imao 6-5 i servis. Promašio je bekhend, pa onda poništio prvu meč-loptu Zvereva kod 6-7, ali ne i drugu kod 7-8.

Presudile su na kraju pogreške Alcaraza kojih je bilo previše (56), pogotovo u odnosu na Zvereva (34). Alcaraz je imao i više winnera (46-39), ali to mu nije bilo dovoljno za plasman u prvo Grand Slam polufinale karijere.

Mladom Španjolcu to je bio tek drugi poraz na zemlji ove godine i prvi poraz nakon 14 uzastopnih pobjeda. Zverev je, pak, ušao u peto Grand Slam polufinale, a prolaz u drugo finale tražit će protiv Novaka Đokovića ili Rafaela Nadala.