Poljakinja ušla u povijest Indian Wellsa

Indian Wells 21. ožu 20228:45 > 9:54 0 komentara
(AP Photo/Thibault Camus)

Pobjednica Roland Garrosa iz 2020., 20-godišnja Poljakinja Iga Swiatek osvojila je u nedjelju svoj drugi WTA 1000 naslov zaredom pobijedivši u finalu BNP Paribas Opena u Indian Wellsu Grkinju Mariju Sakkari sa 6:4, 6:1 za 80 minuta.

Za Swiatek je to bilo šesto finale na WTA Touru i njezin peti trijumf, dok je Grkinja ostala na jednom naslovu iz pet finalnih nastupa.

Još se jednom pokazalo da je Poljakinja igračica za finala, jer je na putu do osvajanja svojih pet naslova suparnicama prepustila svega 16 gemova.

Tenisačice su u prvih osam gemova triput razmijenile ‘breakove’, da bi Swiatek u desetom gemu po četvrti put oduzela servis suparnici i tako osvojila prvi set.

U drugoj dionici je Poljakinja odjurila prema pobjedi nanizavši pet gemova od rezultata 1-1.

Swiatek je postala prva poljska tenisačica koja je osvojila pobjednički trofej u Indian Wellsu, a on će joj donijeti i najbolji plasman u karijeri na pojedinačnoj WTA ljestvici, na kojoj će osvanuti na drugom mjestu, čime će se izjednačiti s Agnieszkom Radwanskom, koja je do sada bila najbolje rangirana poljska tenisačica u povijesti.

Ova 20-godišnja Poljakinja prva je igračica u ovoj sezoni koja je došla do 20 pobjeda, a njezin pobjednički niz započet u Dohi prošlog mjeseca došao je do broja 11.

Iako je izgubila prva tri meča protiv Grkinje, sva tri u prošloj godini, Swiatek je svladala Sakkari u oba ovogodišnja dvoboja – u polufinalu Dohe je bilo 6-4, 6-3.

Iako je poražena u svom prvom velikom finalu, i 26-godišnja Grkinja ima razloga za zadovoljstvo, jer će u ponedjeljak usponom na treće mjesto WTA ljetsvice i ona dostići svoj najbolji renking u karijeri.

Pobjednica je uz 1000 bodova zaradila i 1.231.245 američkih dolara, a finalistica je uz 650 bodova iz Indian Wellsa otišla bogatija za 646.110 USD.