Fenomenalni Ćorić "otpuhao" Federera za finale Šangaja

Shanghai 13. lis 201815:05 > 15:08
Lintao Zhang/Getty Images

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u finale Masters 1000 turnira u Šangaju. Mladi Zagrepčanin je u polufinalu slavio protiv, po mnogima najvećeg tenisača svih vremena, Rogera Federera. U finalu će Ćorić igrati protiv Novaka Đokovića, uz izravan prijenos na SK1 u 10:30 sati.

Borna Ćorić nastavlja svoj tjedan iz snova, tjedan rušenja teniskih velikana. Ćorić je pobijedio legendarnog Švicarca Rogera Federera rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Meč je trajao ukupno 74 minute, a hrvatskom tenisaču je break u svakom setu bio dovoljan za veliku pobjedu. Ćorić je bio briljantan u oba seta, ne dozvolivši Federeru niti jednu break loptu, tako da je pobjeda i više nego zaslužena.

Ćorić će u finalu igrati protiv srpskog tenisača Novaka Đokovića (SK1 10:30), koji je u drugom polufinalu bio uvjerljiv protiv Alexandera Zvereva rezultatom 2:0, po setovima 6:2,6:1.