Na Indian Wellsu ispisana povijest

Indian Wells 16. lis 20219:16 > 9:16 0 komentara
(AP Photo/Mark J. Terrill)

Gruzijski tenisač Nikoloz Basilašvili i Amerikanac Taylor Fritz igrat će u polufinalu teniskog turnira iz Masters serije u Indian Wellsu-

Najprije se Basilašvili, koji je 36. tenisač na ATP ljestvici plasirao se u petak u polufinale nakon što je sa 6-4, 2-6, 6-4 pobijedio trećeg tenisača svijeta Grka Stefanosa Tsitsipasa, a onda je u drugom meču Fritz (ATP-39.) izbacio četvrtog tenisača svijeta Nijemaca Alexandera  Zvereva, olimpijskog pobjednika sa 4-6, 6-3, 7-6(3).

Fritz je u karijeri osvojio samo jedan naslov, 2019. je slavio na turniru u Eastbourneu.

Drugi polufinalni par čine Britanac Cameron Norrie i Bugarin Dimitrov.

Ono što je zanimljivo, prvi put u povijesti kada su pitanju Masters 1000 turniri, jest da sva četvorica polufinalista imaju renking ispod 25. mjesta. Na 26. mjestu je Norrie, dva mjesta slabiji je Dimitrov. Gruzijac Basilašvili drži 36. poziciju, dok je 39. Fritz.

Dodajmo da su u ženskom dijelu turnira u finalu Viktorija Azarenka i Paula Badosa.