Marčinko nakon gotovo 3 sata borbe izborila 2. kolo

Tenis 25. tra 202220:26 0 komentara
HTS

Petra Marčinko, mlada 16-godišnja hrvatska tenisačica, uspješno je startala na zemljanom ITF turniru u Zagrebu te je nakon preokreta i tri seta pobijedila Talijanku Cristianu Ferrando.

Slavila je Marčinko 4-6, 6-4, 7-5 nakon velike borbe te u drugom kolu čeka pobjednicu meča Hrvatice Jane Fett i grčke tenisačice Papamichail.

Marčinko je sjajno otvorila meč te je povela 4-0, ali uzvrat Ferrando, inače 278. tenisačice na svijetu, je bio još žešći. Talijanka je dobila šest gemova u nizu za prvi set, a potom je u drugom vodila 4-2.

Uslijedio je tada novi preokret pa je tako Marčinko (388. na WTA ljestvici) dobila pet gemova u nizu. Izjednačila je na 1-1 u setovima i povela 1-0 u odlučujućoj, trećoj dionici. Kod vodstva 4-3 u trećem setu Marčinko je napravila break za 5-3, ali i potom izgubila dva gema u nizu. No, prevrtljivi meč trajao je do kraja. Marčinko je kod 5-5 lako osvojila svoj servis, a potom i napravila ključni break za konačnu pobjedu.

Podsjetimo kako je ranije tijekom ponedjeljka iz turnira ispala 25-godišnja Donna Vekić, inače prva nositeljica. U prvom kolu hrvatsku je igračicu, sa 6-4, 6-4, pobijedila Australka Jaimee Fourlis, inače 237. igračica na svijetu.

U prvoj dionici Australki je bio dovoljan jedan break za 1-0 u setovima, dok je u drugom setu Fourlis vodila 2-0 i 4-2, ali se Vekić u oba slučaja vraćala na 2-2 i 4-4. No, tada je Fourlis napravila novi break i kod 5-4 mirno odservirala za pobjedu i prolaz dalje.