Dodig bez polufinala u Madridu

Madrid 6. svi 202218:06 > 18:07 0 komentara
sportklub

Ivan Dodig i talijanski tenisač Simone Bolelli nisu se uspjeli plasirati u polufinale turnira parova na madridskom Mastersu, gdje su ih u petak u četvrtfinalu svladali Britanac Jamie Murray i Novozelanđanin Michael Venus sa 7-6 (5), 7-6 (7) nakon gotovo dva sata borbe.

Dodig i Bolelli su u prvom setu propustili tri prilike za ‘break’ u prvom i još jednu u trećem gemu, da bi u desetom bili prisiljeni spasiti set-loptu.

Odluka je pala u ‘tie-breaku’ koji su Murray i Venus otvorili vodstvom 4-0. No, hrvatsko-talijanski par se vratio od 4-5, ali još jedan izgubljeni poen na početnom udarcu koštao je Dodiga i Bolellija gubitka prvog seta.

Nove ‘break’ prilike za hrvatsko-talijansku kombinaciju stigle su u drugom gemu drugog seta i to četiri zaredom, ali nisu uspjeli oduzeti servis suparnicima. Ostali su bez realizacije i u desetom gemu, kad su stigli do set-lopte pa je ponovno odluka pala u ‘tie-breaku’.

Murray i Venus su poveli sa 5-2, Dodig i Bolleli osvojili tri poena zaredom, kod 5-6 spasili prvu meč-loptu, a kod 7-6 propustili drugu set-loptu.

Kod vodstva britansko-novozelandskog para 8-7 Bolelli je nakon servis poslao bekend paralelu u mrežu i poslao Murrayja i Venusa u polufinale u kojem čekaju pobjednike meča Kolumbijaca Cabala i Faraha protiv španjolsko-argentinskog para Granollers – Zeballos.