ATP Peking: Ruuda čeka Alcaraz, Dimitrov izbacio Runea

ATP 1. lis 202316:52 0 komentara
Chryslene Caillaud Panoramic via Guliver Images

Odigrana su još tri meča drugog kola ATP turnira u Pekingu. Plasman u četvrtfinale izborili su drugi reket svijeta Carlos Alcaraz, Norvežanin Casper Ruud, Grigor Dimitrov i Jannik Sinner.

Alcaraz je “počistio” Lorenza Musettija rezultatom 6:2, 6:2. Veliku prednost u prvom setu Španjolac je stekao od trećeg do šestog gema, kada je napravio niz od po dva osvojena servis gema i breaka.

Jedini tenisač koji je osvojio Grand Slam u tekućoj godini, osim Novaka Đokovića, drugi je set krenuo furiozno – odmah je poveo 2:0. Zatim je napravio još jedan break i iskoristio prvu meč loptu za prolaz u sljedeće kolo.

Tamo će Ruud čekati Alcaraza koji je nakon velike borbe ipak slomio Argentinca Tomása Etcheverryja i slavio rezultatom 1:6, 7:5, 7:6 (7). Deveti tenisač svijeta u prvom je setu tri puta dopustio suparniku da mu slomi servis.

Drugi dio meča počeo je puno bolje jer je napravio break na samom startu, ali je Etcheverry izjednačio nakon maratonske šeste igre. Odlučujući treći set Norvežanin je osigurao kod 5:5, kada je tijekom servis gema 31. reketa svijeta poveo 40:0 i iskoristio treću break loptu. Argentinac je imao priliku uzvratiti, ali nije iskoristio priliku i ušlo se u treći set.

Etcheverry je napravio break u sedmoj igri odlučujućeg seta, ali ga nije uspio “potvrditi” jer je odmah nakon toga kapitulirao. Pobjednik je odlučen u tie-breaku u kojem je Ruud iskoristio treću meč loptu.

Sinner je vrlo brzo svladao Yoshihita Nishioku rezultatom 6:2, 6:0. Talijan je već u prvom gemu slomio servis Japanca, ali je odmah potom i sam dopustio break protivniku. Prijelomni trenutak prvog seta bio je peti gem, kada je sedmi reket svijeta napravio svoj drugi break, da bi i u sljedećem Nishiokin servis gemu uspio.

Japanac je potom dodatno kiksao i završio sudjelovanje u Pekingu bez dobivene utakmice u drugom dijelu. Sinner će u četvrtfinalu igrati protiv Dimitrova.

Bugarin je pobijedio trećeg nositelja turnira Holgera Runea rezultatom 6:3, 7:5. Dimitrov je odlično otvorio susret i poveo 4:0, što Danac nije uspio nadoknaditi. Drugi set bio je znatno neizvjesniji, a jedini break viđen je pri vodstvu 19. reketa svijeta 6:5, što mu je omogućilo prolaz u daljnje kolo.