Kiel sa zvukom sirene srušio Zagreb u Areni!

Rukomet 3. ožu 202222:48 > 22:53 0 komentara
Guliver Images

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su od njemačkog Kiela s 27:28 (15:12) u dvoboju 13. kola skupine A EHF Lige prvaka odigranom u Areni Zagreb, a pobjednički pogodak je u zadnjoj sekundi postigao Norvežanin Harald Reinkind.

U porazu hrvatskog prvaka najbolji strijelac domaće momčadi bio je David Mandić s osam pogodaka. Ivan Čupić je postigao pet, a Sandro Obranović četiri gola za domaće, a vratar Dino Slavić je sakupio 12 obrana.

U gostujućoj momčadi su po pet pogodaka postigli Domagoj Duvnjak i Harald Reinkind, a po četiri Sander Sagosen i Patrick Wiencek. Vratar Dario Quenstedt je imao 10 obrana.

PPD Zagreb je sa osam bodova i dalje na sedmom mjestu. Isto toliko bodova ima i šestoplasirani Elverum, a Vardar 1961 je peti sa devet bodova. Danski Aalborg sa 20 bodova i Kiel sa 19 bodova osigurali su izravan plasman u četvrtfinale.

Rukometaši PPD Zagreba su loše započeli utakmicu, što je Kiel iskoristio i nakon 10 minuta imao već tri pogotka prednosti (3:6). No, uslijedio je veliki preokret kojega je sjajnim obranama pokrenuo Zagrebov vratar Dino Slavić.

Zagreb je serijom 6:0, od čega je dva pogotka iz kontranapa David Mandić postigao kad je domaća momčad imala igrača manje, od -3 došao do +3 (9:6) u 16. minuti. S takvom je prednošću momčad Ivice Obrvana dočekala i poluvrijeme (15:12).

Golovima Mandića i Klarice PPD Zagreb je nakon dvije minute igre u drugom dijelu imao četiri pogotka prednosti. No, iako je u Zagreb došao sa samo 13 igrača, Kiel se uspio oporaviti. Vratar Slavić više nije bio čudesan, kao što je to bio slučaj u prvom dijelu, Zagrebov napad više nije bio tako efikasan i gosti su već u 39. minuti izbrisali zaostatak, a u 40. došli do prvog vodstva (18:19) nakon 5:6 iz 12. minute.

Do kraja utakmice igralo se, uglavnom, gol za gol. PPD Zagreb više nije došao do prednosti, a gosti su u dva navrata imali +2 (23:25, 24:26). Golom Sandra Obranovića 40 sekundi prije kraja domaća momčad je izjednačila i držala bod u džepu sve do posljednjeg šuta. Nažalost, bio je to projektil Reinkinda sa 10 metara, koji je završio u mreži i sa zvukom sirene donio pobjedu Kielu koja njemačku momčad vodi izravno u četvrtfinale.

PPD Zagreb će za šest dana u Aalborgu pokušati doći do pobjede koja bi ga mogla odvesti u osminu finala.