Duvnjak nakon penala do bronce

Rukomet 19. lip 202218:20 > 18:24 0 komentara
Kevin Domas/Panoramic

Rukometaši njemačkog THW Kiela osvojili su treće mjesto na završnom Final Fouru Lige prvaka u Kolnu.

U susretu za broncu njemački sastav je pobijedio mađarski Veszprem nakon izvođenja sedmeraca s 37:35 (34:34, 14:18). U finalnom susretu večeras se sastaju Barcelona i Vive Kielce.

Mađarski sastav je bolje otvorio ‘malo finale’ i na poluvremenu Veszprem je imao četiri gola prednosti (18:14). Mađari su +4 imali i na ulazu u posljednjih 15 minuta (28:24). No, Kiel je okrenuo rezultat i u 52. minuti imao 32:31. U neizvjesnoj završnici Veszprem je izborio sedmerce iz sedmerca kojeg je u posljednjim trenucima realizirao Kentin Mahe.

Prilikom izvođenja sedmeraca vratar Kiela Niklas Landin je obranio udarce Gaspera Marguca i Rasmusa Laugea, dok je Yahia Omar pogodio gredu. Kako su Niclas Ekberg, Steffen Weinhold i Magnus Landin zabili svoje penale, THW je osigurao pobjedu i treće mjesto.

U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Mykola Bilyk sa sedam, te Miha Zarabec i Patrick Wiencek sa po šest golova. Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak zabio je četiri gola. Veszprem su predvodili Omar s osam golova, te Andreas Nilsson sa sedam. Manuel Štrlek se nije upisao među strijelce.