Zamjene spasile United od blamaže, Tomas poražen

Europa 6. lis 202220:46 > 20:47 0 komentara
Nigel Keene via Guliver Images

Odigran je prvi dio utakmica 3. kola grupne faze Europske lige. Najzanimljivije je bilo na Cipru gdje je Manchester United preokretom u drugom poluvremenu spasio ugled i čast...

U skupini E Omonia je protiv Manchester Uniteda u Nikoziji na odmoru šokantno vodila 1:0 golom Ansarifarda u 34. minuti, no Manchester je u nastavku ipak preokrenuo i spasio se nove blamaže pobjedom 3:2.

S klupe su ušli Marcus Rashford Luke Shaw i upravo je Rashford izjednačio već u 53. minuti. U 61. u igru je ušao i Anthony Martial koji se također upisao u strijelce samo dvije minute kasnije pogodivši za potpuni preokret i vodstvo gostiju 2:1. Pobjedu Manchestera potvrdio je opet Rashford u 84. minuti, premda je već u sljedećoj minuti Panagiotou smanjio na 3:2 i zakomplicirao završnicu.

U drugoj utakmici skupine Stjepan Tomas i njegov Šerif poraženi su kao formalni domaćini (igraju u Kišinjevu zato što je regija u kojoj se nalazi Tiraspolj involvirana u rusku invaziju Ukrajine) od Real Sociedada 2:0. Na poluvremenu nije bilo golova, a onda je u 53. minuti David Silva zabio za vodstvo gostiju. U 61. domaći igrač Kyabou isključen je zbog drugog žutog kartona, a samo minutu kasnije Elustondo je povisio na 2:0.

Španjolci su nakon tri kola vodeći s maksimalnih devet bodova, Manchester United slijedi sa šest, Šerif s tri, a na dnu je Omonia bez boda.

U skupini F su Sturm i Lazio remizirali 0:0 (Dominik Oroz kod domaćih i Toma Bašić kod gostiju nisu ušli s klupe), dok su u skupini H slavili domaćini i to gotovo identičnim rezultatom – Crvena zvezda svladala je Ferencvaros 4:1, a Monaco Trabzonspor 3:1 nakon što su Turci od 11. minute igrali s igračem manje.

U skupini C HJK je došao do prvog boda odigravši 1:1 s Ludogorecom, u skupini A PSV je s 5:1 u gostima deklasirao Zürich za koji je Nikola Katić igrao od 71. minute, dok Ivan Santini nije ulazio u igru.

EUROPSKA LIGA, REZULTATI

SKUPINA A
Zurich – PSV Eindhoven 1-5 (Okita 87 / Vertessen 10, 15, Gakpo 22, 55, Simons 35)

SKUPINA C
HJK – Ludogorec 1-1 (Hetemaj 55 / Tissera 10)

SKUPINA E
Omonia – Manchester United 2-3 (Ansarifard 34, Panagiotou 85 / Rashford 53, 84, Martial 63)
Šerif – Real Sociedad 0-2 (Silva 53, Mendez 62)

SKUPINA H
Monaco – Trabzonspor 3-1 (Ben Yedder 14, 45+2-11m, Disasi 55 / Bakasetas 72)
Crvena zvezda – Ferencvaroš 4-1 (Kanga 27-11m, 60, Mitrović 35, Katai 51 / Zachariassen 71)