Bundesliga 6. tra 202420:53 0 komentara

U derbi utakmici 28. kola njemačke Bundeslige novu su veliku pobjedu ostvarili nogometaši Stuttgarta, svladali su Borussiju u Dortmundu s 1-0.

U prvom poluvremenu najbolju šansu je propustio Adeyemi za domaćina, nakon pola sata igre, dok se ritam utakmice bitno podigao u nastavku kada su se nizale šanse na obje strane. Pogodak odluke postigao je Guirassy u 64. minuti, a drugom strijelcu lige to je bio 24. ligaški pogodak ove sezone.

U posljednjih 20-ak minuta Borussia (D) je stvorila strašan pritisak na suparnika, ali domaćin nije iskoristio ni jednu od brojnih šansi za pogodak. Najveći promašaj bio je onaj u 81. minuti kada je Schlotterbeck promašio prazna vrata s dva metra.

Stuttgart je time ostvario treću pobjedu protiv Borussije (D) ove sezone u isto toliko nastupa. Pobijedio je doma u prvenstvu 2-1, a potom kao domaćin i u DFB Pokalu s 2-0.

Stuttgart sada ima 60 bodova, kao i drugoplasirani Bayern. Sedam bodova manje imaju četvrti Leipzig i peta dortmundska Borussia.

Fascinantni su dekor kreirali domaći navijači prije, ali i tijekom same utakmice, u čast 50. rođendana stadiona dortmundskog kluba.