Nogomet 29. velj 202423:49 0 komentara

U okviru polufinala portugalskog Kupa, Sporting je bio bolji od Benfice.

U okršaju velikih rivala, poveo je Sporting u devetoj minuti preko Pedra Goncalvesa.

Domaćin je bio dominantniji u prvom poluvremenu i na predah je zasluženo otišao s minimalnom prednošću.

Sporting je i u nastavku stvarao ubojite prigode, a fantastični Viktor Gyokreres zabio je za 2:0.

Benfica je nakon povećanja zaostatka živnula te preuzela nešto više inicijative, a vrlo brzo zabili su pogodak za 2:1 preko Tengstedta.

Svega pet minuta kasnije, krasan zgoditak zabio je Angel Di Maria, no Benfica ipak nije izjednačila jer je pogodak poništen zbog zaleđa.

Susret je u konačnici završio 2:1, a uzvrat se igra na Estadio da Luzu 3. travnja uz ekskluzivni prijenos na Sport Klubu.