VIDEO / Poput dobrog vina: Dva majstorska poteza Luke Modrića kojima je oduševio Maksimir

Sport Klub

Kapetan Vatrenih dominira i u 40. godini života.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u skupini 1 elitne Lige nacija, u trećem kolu je na maksimirskom stadionu pobijedila Škotsku 2-1 (1-1).

Škotska je povela u 32. minuti golom Ryana Christiea, ali je samo tri minute kasnije izjednačio Igor Matanović, što je bio njegov premijerni pogodak u dresu hrvatske reprezentacije. Potpuni preokret se dogodio u 70. minuti kada je Andrej Kramarić zabio za 2-1. Bio je to Kramarićev 30. pogodak u hrvatskom dresu.

Iako nije zabilježio konkretan učinak u vidu gola ili asistencije, još jednu briljantnu utakmicu odigrao je kapetan Hrvatske – Luka Modrić.

Bio je sveprisutan na terenu te gospodario sredinom terena, a u dva navrata je zamalo postigao prekrasan gol.

Prva situacija, bila je ona iz 55. minute kada je Modrić dobio loptu na rubu škotskog šesnaesterca, a iskosa je gađao suprotne rašlje, no udarac je izvrsno obranio 41-godišnji Craig Gordon.

Svega 10 minuta kasnije, Modrić je ponovno bio blizu pogotku. Dobio je loptu gotovo na centru igrališta, a potom je krenuo u trk s loptom. Prvo je sjajno ‘zavrtio’ ponajboljeg igrača Škotske, Scotta McTominayja te pokušao uputiti plasirani udarac u suprotni kut, no lopta je prošla pored vratnice.

Iako nije imao sreće u vidu postizanja golova, kapetan Vatrenih je bio izvrstan u svim ostalim segmentima nogometne igre. Imao je 87 dodira s loptom, točnost dodavanja 89 posto, 100 posto uspješnih driblinga (četiri), osam od devet osvojenih duela te čak tri ključna dodavanja. SofaScore mu je za ovaj nastup dala ocjenu 8,7 što ga čini najboljim igračem utakmice.