Bundesliga 8. lis 202317:45 0 komentara

Nogometaši Bayer Leverkusena s prvog mjesta na tablici njemačkog prvenstva čekaju reprezentativnu stanku nakon što su u sedmom kolu Bundeslige uvjerljivo svladali Köln rezultatom 3:0.

Köln je dobro otvorio utakmicu, ali kratko je trajala njihova ravnopravnost protiv Bayera. Domaći su iskoristili prvu inicijativu za vodstvo – Florian Wirtz je uposlio Jonasa Hoffmanna koji je doveo domaće u vodstvo. Zabio je u svakoj od dosadašnje tri odigrane utakmice u Bundesligi, a zabio je i protiv Hackena u Europskoj ligi.

Momčad Xabija Alonsa nastavila je napadati, a nagrada je stigla u 32. minuti – Jeremie Frimpong je iskoristio asistenciju Alexa Grimalda i udvostručio vodstvo.

Konačni rezultat postavio je Victor Boniface u 67. minuti susreta – Hoffman je glavom spustio loptu za Frimponga, ovaj još jednom proigrao bivšeg veznjaka Borussije Monchengladbach, a 31-godišnjak je potom ‘servirao’ Victoru Bonifaceu priliku koju nije mogao promašiti, a Nigerijac je postigao svoj sedmi gol u Bundesligi.