Nogomet 21. tra 202419:41 1 komentar

Nakon dramatične borbe i izvođenja jedanaesteraca na Wembleyju nogometaši Manchester Uniteda su s ukupnih 7-5 pobijedili drugoligaša Coventry te su izborili finale engleskog FA kupa.

Tako će se 25. svibnja ponoviti mančestersko finale. Dvoboj za naslov pobjednika će igrati Manchester United i Manchester City kao i prošle sezone kada je City pobijedio 2-1.

Sve do 71. minute polufinalnog ogleda Manchester United je vodio s velikih 3-0 protiv Coventryja, trenutačno osme momčadi engleske druge lige. No, Coventry se vratio, izjednačio na 3-3 i bio milimetrima blizu finala, ali je na kraju pokleknuo prilikom udaraca s bijele točke.

Činilo se da je Manchester United slomio Coventry nakon sat vremena igre. U tom trenutku je vodio 3-0 nakon pogodaka McTominayja u 23., Maguirea u nadoknadi prvog dijela i Brune Fernandesa u 58. minuti.

Uporni drugoligaš imao je itekako snage za odgovor te je prvo Simms u 71. minuti smanjio na 1-3, dok je O’Hare u 79. iz daljine, uz pomoć Wan-Bissake, pogodio za 2-3. Svim snagama krenuo je Coventry po treći pogodak i produžetke koje je osigurao kada je Wright u 95. minuti pogodio s bijele točke za 3-3.

Coventry je u dodatnih pola sata bio nadomak pobjede, ali pogodak im je poništen zbog milimetarskog zaleđa!

Manchester United je na kraju slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca te ide u finale protiv gradskog rivala – Manchester Cityja.