Nogomet 2. lip 202423:02 0 komentara

Nogometaši Venecije vratili su se u elitni rang poslije dve sezone u Serie B. Do tog uspjeha došli su kao pobjednici finala play-offa za promociju u Serie A - poslije prve utakmice sa Cremoneseom bez golova, Venecija je pred svojim navijačima slavila 1:0.

Gol odluke postigao je Christian Gytkjaer u 24. minuti, a za pobjedničku momčad do 80. minute igrao je i hrvatski nogometaš Marin Šverko.

Cremonese je bio dostojan protivnik, prijetio naročito tijekom prvog poluvremena, ali nije imao način inicijativu pretvoriti u pogodak.

Uzalud i posjed od 65 posto vremena utakmice za ekipu iz Cremone, 16 udaraca i gotovo 600 dodavanja – danski napadač je iskoristio jedinu izglednu priliku na utakmici i donio veliku radost na stadionu Pier Luigi Penzo.

Nijedan nisu postigli gosti, a dva su im bila nužna – jer bi u slučaju neriješenog ishoda Venecija svakako bila promovirana zahvaljujući pravilu koje favorizira ekipu sa boljim plasmanom na kraju ligaškog natjecanja.