Nogomet 25. sij 202420:09 0 komentara
Sport Klub

U okviru 22. kola turske Superlige Galatasaray je ugostio Istanbulspor, klub koji se nalazi na samom začelju ljestvice.

Galatasaray, kojem je pobjeda bila itekako potrebna kako bi održali priključak za Fenerbahčeom, na kraju i je slavio s 3:1, no favorizirani domaćini bili su šokirani u 28. minuti kada je David Sambissa zabio za 0:1.

Za trenutak u 33. minuti su gosti poveli su 0:2, međutim potom se dogodila jedna bizarna situacija.

Naime igra je zaustavljena zbog intervencije VAR sudaca, a ne samo da je gostima poništen pogodak, već je istovremeno momčad Galatasaraya dobila jedanaesterac jer je u začetku akcije igrač Istanbulspora igrao rukom unutar kaznenog prostora.

Domaćin je izjednačio preko Akturkoglua, a u konačnici su golovima u 79. i 92. minuti stigli do konačnih 3:1. Drugi pogodak je također zabio Akturkoglu, dok je konačni rezultat postavio najbolji strijelac lige – Mauro Icardi.

Galatasaray i Fenerbahče se tako još uvijek neumoljivo prate te i jedni i druge broje 57 bodova na vrhu ljestvice, čak 20 više od prvog pratitelja Trabzonspora.