Bundesliga 6. tra 202418:21 0 komentara
Ens Brule by Guliver

Leipzig je vrlo lako pobijedio u gostima Freiburg s 4-1. Kod 2-0 za Leipzig domaćin nije iskoristio jedanaesterac, Holer je pogodio gredu, nakon čega su gosti pobjegli na 4-0 i riješili ovaj dvoboj. Dva gola za Leipzig je dao Openda, a po jedan Haidara i Šeško, dok je počasni pogodak za domaćina dao Grifo.

Važne bodove za bijeg iz donjeg doma ljestvice osvojio je Mainz koji je pred svojim navijačima nadigrao Darmstadt 4-0. U prvom poluvremenu je strijelac bio Hanche-Olsen u 32. minuti, dok su u nastavku pogađali Gruda u 60. te dva puta vrlo lijepo južnokorejski igrač Lee Jae-Sung, u 80. i 84. minuti.

Za Darmstadt je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Bartol Franjić koji je bio glavni krivac za drugi pogodak domaćeg sastava.

U dvoboju dva kluba s dna ljestvice veliki je preokret napravio Koeln i ugrabio važna tri boda. Pobijedio je pred svojim navijačima Bochum 2-1 premda su gosti golom Passlacka iz 53. minute vodili sve do 90. minute. Tada je Tigges izjednačio nakon kornera, lijepim trzajem glavom, dok je na sličan način pogodio Waldschmidt u 92. minuti za veliko slavlje navijača Koelna. Ostao je Koeln pretposljednji na ljestvici, ali se približio klubovima iznad sebe.