Wales šokirao Hrvatsku, Vatrenima samo bod na Poljudu!

Nogomet 25. ožu 202322:50 1 komentar
AP Photo/Darko Bandic via Guliver Images

Hrvatska nogometna reprezentacija remijem je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2024. Na Poljudu je dominirala protiv Walesa i dugo vodila, da bi gosti golom u završnim sekundama izjednačili na 1:1...

Činilo se kako će pogodak Andreja Kramarića iz 28. minute biti dovoljan Vatrenima da osvoje prve bodove u skupini D kvalifikacija za Euro koji će se 2024. održati u Njemačkoj.

Međutim, u trećoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade Broadhead je izjednačio na 1:1 golom nakon ubačene lopte iz auta i tako se Hrvatska morala zadovoljiti samo bodom iako je po svemu viđenom zaslužila sva tri.

Hrvatska je od početka pokazala kvalitetu, a prve je prilike krenula stvarati udarcima iz daljine. U trećoj minuti probao je Modrić, a u 15. Kramarić i oba je puta uspješniji bio velški vratar Ward.

U 26. minuti poništen je gol Perišića zbog prekršaja Livaje u napadu, no dvije minute kasnije Hrvatska je ipak došla do vodstva. Kramarić je primio jednu loptu na 30 metara od gola Walesa, prevario Williamsa i onda sa 17 metara špicom pogodio nisko u bliži kut vratara Warda.

Do kraja poluvremena zaprijetio je još Sosa, dok je Kramarić bio sebičan u jednoj situaciji te je umjesto dodavanja Perišiću odlučio pucati, a upisali smo i prvi udarac Walesa. Dogodio se u 43. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara kada je Wilson prebacio živi zid, ali i gredu.

Nedugo nakon povratka iz svlačionica Hrvatska je mogla udvostručiti prednost, no Kovačić je u 50. minuti promašio zicer nakon sjajnog duplog pasa s Kramarićem. Tri minute kasnije ozlijeđeni Livaja napustio je igru, a zamijenio ga je debitant Petar Musa, napadač Benfice.

U 60. minuti Hrvatska je mogla biti kažnjena za promašaje. Wilson je namjestio čistu šansu Jamesu koji je na drugoj stativi ostao sam i nogom tukao pored gola.

Sofascore

U narednom razdoblju Kramarić je tukao u Warda, potom je Perišić sretno i spretno uzdrmao gredu s lijevog boka, a onda se u trećoj minuti sudačke nadoknade dogodio šok.

Velšani su dobili jedan aut na desnoj strani, lopta je išla odmah u naš kazneni prostor, glavom ju je prebacio Mepham na drugu stativu za Broadheada koji je pobjegao našim braničima i poentirao za konačnih 1:1.

Za tri dana, u utorak 28. ožujka Hrvatska gostuje u Bursi kod Turske koja je u prvom kolu slavila u Erevanu protiv Armenije 2:1.