U ludoj nadoknadi u Monzi pala dva gola, Juventus jedva iščupao pobjedu

Nogomet 1. pro 202323:11 0 komentara
Matteo Gribaudi via Guliver Images

Nogometaši Juventusa zasjeli su na čelo ljestvice talijanskog prvenstva dramatičnom 2-1 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Monze u prvoj utakmici 14. kola.

Juventus je poveo u 12. minuti pogotkom Rabiota koji je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta i snažnim udarcem glavom zatresao mrežu. Minutu prije toga Dušan Vlahović nije realizirao kazneni udarac za Juve.

Rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade do koje se činilo kako će Juventus upisati još jednu minimalnu pobjedu, a onda je Carboni u prvoj minuti sudačkog dodatka udarcem s distance svladao Szczesnog te se činilo kako će Juventus propustiti priliku preskočiti Inter.

No, u četvrtoj minuti nadoknade Gatti je uspio vratiti prednost Juventusu iako je prvo promašio loptu na petercu koju mu je servirao Rabiot, ali domaći nisu stigli reagirati, a Gatti je iz drugog pokušaja pronašao put lopti do mreže.

Vodeći Juventus sada ima 33 boda, jedan više od drugog Intera koji u nedjelju gostuje kod Napolija.

Monza, kod koje je Mirko Marić ostao na klupi, nalazi se na 10. mjestu sa 18 bodova.