Toni Kroos na tužan način završio veličanstvenu nogometnu karijeru

Euro2024 5. srp 202421:34 1 komentar
AP Photo/Ariel Schalit via Guliver

Ispadanjem Njemačke s Europskog, legendarni veznjak je objesio kopačke o klin...

Španjolska nogometna reprezentacija prvi je polufinalist ovogodišnjeg EURA nakon što je u četvrtfinalu u Stuttgartu svladala domaćina Njemačku sa 2-1 (0-0, 1-1) nakon produžetka.

Španjolska je povela golom Danija Olma u 51. minuti, na 1-1 poravnao je Florian Wirtz u 89., da bi Španjolsku u polufinale odveo Mikel Merino pogotkom u 119. minuti.

Ispadanjem Njemačke s Europskog prvenstva, službeno je okončana karijera veznjaka Tonija Kroosa. Podsjećamo, Nijemac se za europsku smotru kojoj je Njemačka domaćin vratio iz reprezentativne mirovine, a ubrzo je najavio kako će nakon Eura završiti svoju nogometnu karijeru.

Kroos je karijeru započeo u Hansi iz Rostocka, otkud ga je kupio Bayern i doveo u svoj omladinski pogon. Nakon jednogodišnje posudbe u Bayer Leverkusenu, zablistao je u dresu velikana iz Munchena, a ondje se i etablirao na svjetskoj nogometnoj sceni.

2014. godine, doveo ga je madridski Real, a s godinama je postao prava legenda Los Blancosa. Kroz mnoštvo trofejnih sezona madridskog kluba, držao je vezni red s Lukom Modrićem, četiri puta je osvojio Ligu prvaka te španjolsku La Ligu, a upisao je čak 463 nastupa, dok je posljednji bio u finalu Lige prvaka protiv Borussije Dortmund.

Na reprezentativnom planu je apsolutni vrhunac imao u ljeto 2014., kada je Elf porazio Argentinu u finalu Svjetskog prvenstva, a Kroos je bio jedna od ključnih figura u senzacionalnoj generaciji Njemačke.

Za nacionalnu vrstu je debitirao 2010. godine, a upisao je čak 113 nastupa te zabio 17 pogodaka.