Sučić strijelac i asistent u ispadanju Salzburga iz Kupa

Austrija 4. tra 202423:04 0 komentara
GEPA pictures/ Gintare Karpaviciute via Guliver Images

Nogometaši Sturma izborili su plasman u finale austrijskog Kupa nakon što su u polufinalu na gostovanju pobijedili RB Salzburg sa 4-3.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Salzburg poveo sa 1-0 golom Oumara Soleta u 11. minuti.

Sturm je potom okrenuo rezultat s tri gola u nizu, a strijelci su bili Wiliam Boving (25), Tomi Horvat (52) i David Schnegg (71). Hrvatski nogometaš Luka Sučić je vratio nadu domaćinu smanjivši u 79. minuti na 2-3, no sam odvije minute kasnije Niklas Geyrhofer postiže za 4-2. U 90. minuti je Aleks Terzić na Sučićevu asistenciju postavi konačnih 3-4.

Sučić je ušao u igru u 55. minuti, dok je Roko Šimić za Salzburg zaigrao od početka drugog dijela.

Sturm, koji je branitelj naslova, je tako drugu godinu uzastopce izbacio Salzburg, lani je to bilo u četvrtfinalu nakon izvođenja jedanaesteraca.

Sturm će u finalu igrati protiv bečkog Rapida koji je u srijedu na gostovanju porazio Leoben sa 3-0 golovima Guida Burgstallera (26), Christophga Langa (41) i Fallyja Mayulua (90+1).

Finale je na rasporedu 1. svibnja, a bit će to repriza lanjskog izdanja kada je Sturm pobijedio sa 2-0.

Za Rapid će to biti čak 30. finale, a do sada je slavio 14 puta, pri čemu zadnji put 1995. godine, dok je Sturm izborio 11. finale pri čemu je Kup osvojio šest puta.

Rekorder je bečka Austrija sa 27 naslova.