Srbi nezadovoljni: ‘Oštećeni smo za penal, kriva reakcija Orsata i VARa’

Euro2024 17. lip 202410:13 0 komentara
AP Photo/Martin Meissner via Guliver

Nogometna reprezentacija Srbije poražena je 1:0 na startu Europskog prvenstva protiv Engleske, a stijelac jedinog gola bio je Jude Bellingham u 13. minuti.

Piksijevi izabranici pokazali su puno bolju igru u drugom poluvremenu, ali nisu uspjeli doći do boda. U drugom je dijelu viđena i situacija koju srpski mediji opisuju kao “spornu” kada je Mitrović oboren u kaznenom prostoru, a Daniele Orsato nije dosudio penal.

Situaciju je komentirao i sudački stručnjak Raka Đurović koji objašnjava da je postojala osnova prema kojoj je Orsato trebao dosuditi penal jer kod ovakvih prekršaja nije bitan intenzitet već samo spoticanje nogometaša koji je u mogućoj situaciji, što je bio slučaj s Mitrovićem pred engleskim golom.

Mogao je svirati penal nad Mitrovićem. Spotaknuo se, intenzitet nije bitan. Često se prakticira da VAR ne reagira na takve ne baš vidljive promašaje i ja to ne razumijem. Poanta je donijeti najbolju odluku. Selektivna upotreba, nažalost“, napisao je na svom profilu sudački analitičar Raka Đurović.