Southgate: ‘Mučili smo se protiv Srbije, to je dobro za nas’

Euro2024 17. lip 20249:09 0 komentara
AP Photo/Kin Cheung via Guliver Image

U prvom kolu skupine C Englezi su pobijedili Srbiju rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Jude Bellingham u 13. minuti.

Izbornik Engleske Gareth Southgate smatra da je dobro što je njegova momčad “patila” u duelu sa Srbijom:

Srbija je jak tim. Morali smo patiti, što mislim da je jako dobro za nas. Mislim da je dobro za nas spasiti gol na način na koji smo to učinili. Bio sam stvarno zadovoljan većim dijelom utakmice, drugo poluvrijeme nije išlo kako sam želio, ali jako je važno da smo pobijedili”, rekao je Gareth Southgate za BBC.

Engleski izbornik pohvalio je svoje igrače, a posebno strijelca i igrača utakmice Judea Bellinghama:

“On sam piše svoj scenarij. Kod njega je sve u pravom trenutku, od trčanja do građenja napada. Mislim da su svi naši napadači izgledali jako dobro. Uvjeren sam da ćemo postići više golova u nastavku natjecanja.”

Nešto ranije, u okviru iste skupine, Slovenija i Danska su u Stuttgartu remizirale 1:1.

Sljedeću utakmicu Engleska igra 20. lipnja protiv Danske. Istog dana Srbija igra protiv Slovenije u Münchenu.