Slaven Belupo ih ‘nalupo’: Dinamo ponižen u Podravini, ozbiljna kriza trese Maksimir!

Hrvatska 21. ruj 202419:20 2 komentara
Ronald Gorsic CROPIX via Guliver

Dinamova kriza nastavila se šokantnim i visokim porazom u Koprivnici od Slaven Belupa!

U nevjerojatnoj utakmici u srcu Podravine Slaven Belupo ostvario je jednu od svojih najvećih pobjeda u posljednjih nekoliko godina.

S čak 4:1 ponizio je Dinamo, koji je tako u istom tjednu inkasirao čak 13 golova. Devet od Bayerna i sada, još bolnije, četiri od Slavena koji je do ovog kola osvojio jedan jedini bod u SuperSport HNL-u! Štoviše, u šest prethodnih kola ukupno je postigao samo tri gola, a Dinamu u 90 minuta četiri!

Dinamo je u finišu prvog poluvremena vodio 1:0, da bi na odmoru bilo 1:1, a u drugom poluvremenu Slaven je još tri puta zatresao mrežu Modrih za uistinu senzacionalnu pobjedu.

Privremeni trener Dinama Sandro Perković nakon ovakve izvedbe sigurno neće biti trajno rješenje na klupi, ako je uopće i imao nekakve šanse. S obzirom na to kako je Dinamo izgledao u Koprivnici, trener Sergej Jakirović očito nije bio (glavni) problem…

S druge strane, svakako je lijepa priča Mario Kovačević, trener Slaven Belupa koji je ove godine pobijedio rak pluća i vratio se trenerskom poslu. Do pauze zbog bolesti uspješno je vodio Varaždin, a sada je oborio Dinamo.

Iako je u prvih pola sata Slaven ostavio bolji dojam, poveo je Dinamo golom Bruna Petkovića. Bilo je to u 32. minuti kada je Dinamov napadač ljevicom bio precizan s desetak metara nakon asistencije Cordobe.

Modri nisu izdržali s vodstvom do odmora. U sudačkoj nadoknadi Ivan Dolček pobjegao je obrani Dinama i izašao sam na Nevistića, Dinamov vratar obranio mu je udarac, no u nastavku akcije Ljuban Crepulja je pogodio u praznu mrežu.

Ključni trenuci nastavka utakmice dogodili su se sredinom drugog poluvremena. U 66. minuti Ristovski je pogodio gredu nakon ubačaja Hoxhe, da bi samo dvije minute kasnije Adrian Liber doveo Slaven u prednost 2:1. Agilni Dolček izvukao je Nevistića s gol-crte i odigrao povratnu loptu za Libera koji je s ruba kaznenog prostora savršeno pogodio.

Novi šok za Modre stigao je u 74. minuti kada je opet precizan bio Dolček, još jednom s petnaestak metara za 3:1, a ludnica u Podravini dosegnula je vrhunac u 77. kada je 4:1 postavio Nestorovski. Mogao je poraz Dinama biti još i gori. Grgić je pogodio vratnicu, a Nevistić je obranio izglednu šansu Butića.

Nakon sedam kola Dinamo tako ostaje treći s 13 bodova, a Slaven se izjednačio s pretposljednjim Osijekom na četiri boda. Slavenu je ovo bio prvi trijumf nad Dinamom od srpnja 2021. godine.