Sjajni Napoli srušio i Torino, Jurić isključen

Nogomet 1. lis 202217:11 0 komentara
Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

U prvoj utakmici 8. kola talijanske Serie A novu su pobjedu upisali nogometaši Napolija koji su pred svojim navijačima s 3:1 bili bolji od Torina, sastava kojeg vodi hrvatski trener Ivan Jurić.

Napoli je time samo učvrstio prvo mjesto na ljestvici. U osam utakmica upisao je šest pobjeda uz dva neodlučena rezultata, dok je Torino trenutačno na devetom mjestu ljestvice.

Napoli je na stadionu Diego Armando Maradona svog suparnika srušio u prvom poluvremenu te je već nakon dvanaest minuta igre bilo 2:0, a nakon 37. minute i 3:0. Prva dva pogotka postigao je Kamerunac Andre-Frank Zambo Anguissa, prvi s glavom, a drugi nakon što je pretrčao polovicu terena. Za 3-0 je zabio sjajni Gruzijac Kvarackelia što je bio njegov peti prvenstveni pogodak za Napoli ove sezone.

U 43. minuti Sanabria je smanjio za Torino, no kroz cijelo drugo poluvrijeme Napoli je kontrolirao rezultat i ritam igre, smanjio je gas te priveo utakmicu kraju. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Torino. U 74. minuti hrvatski trener na klupi Torina Ivan Jurić je isključen nakon što je veći dio utakmice dotad nervozno pratio dvoboj i ljutito komentirao brojne situacije na terenu.