Šampionski preokret Reala nakon gola Rakitića!

Nogomet 17. tra 202222:59 > 23:08 0 komentara
AP Photo/Angel Fernandez via Guliver Images

Nevjerojatnim preokretom u drugom poluvremenu Real Madrid pobijedio je u gostima Sevillu i napravio vjerojatno i ključan korak prema novom naslovu prvaka Španjolske...

Vodila je Sevilla 2:0 na poluvremenu, no Real je u drugom dijelu okrenuo na 3:2 i odvojio se na vrhu ligaške ljestvice. Sada je na 75 bodova uz još šest utakmica do kraja, što je čak 15 bodova više od drugoplasirane Barcelone, doduše uz dvije utakmice više od Katalonaca. Sevilla je treća s istim brojem bodova kao Barcelona (60).

Andalužani su na svom travnjaku poveli pogotkom Ivana Rakitića u 21. minuti iz slobodnog udarca koji je skrivio Luka Modrić. Samo četiri minute kasnije Erik Lamela povisio je na 2:0.

Činilo se kako bi se prvenstvo moglo zakomplcirati, no u drugom poluvremenu Real je kreirao šampionski preokret.

U 50. minuti Rodrygo je na asistenciju Carvajala smanjio, u 83. Fernandez je izjednačio nakon novog dodavanja Carvajala, da bi pobjedu ‘Kraljevskom klubu’ u drugoj minuti sudačke nadoknade donio Karim Benzema na asistenciju Rodryga.

Treba dodati i kako je pri vodstvu Seville 2:1 u 76. minuti poništen gol Juniora Viniciusa zbog igranja rukom.