Roko Šimić upisao gol i asistenciju za Salzburg u Ligi prvaka!

Champions League 20. ruj 202323:11 0 komentara
xAndreasxSchaadx-xFCxRedxBullxSalzburgx via Guliver

Fantastična večer za mladog hrvatskog napadača

U skupini D Red Bull Salzburg je iznenađujuće osvojio bodove kod Benfice koju je pobijedio 2-0, a igrač utakmice bio je mladi hrvatski napadač Roko Šimić s golom i asistencijom.

Ludih desetak uvodnih minuta su odigrali na Luz stadionu u Lisabonu Benfica i Red Bull Salzburg. Na startu gosti nisu realizirali jedanaesterac (Konate), potom se zatresao gostujući okvir vrata, šansu za Benficu je imao i hrvatski napadač Petar Musa te je potom, u 13. minuti, pocrvenio domaći igrač Antonio Silva, a mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić je realizirao jedanaesterac i doveo austrijskog prvaka u vodstvo.

Iako je Benfica imala igrača više stvarala je veći broj prilika. Do izjednačenja portugalski prvak ipak nije stigao, a Salzburg je drugi pogodak zabio početkom drugog dijela iz kontre. U 51. minuti opet je u središtu pozornosti bio Šimić. Asistirao je Gloukhu koji je dao gol za 2-0.

Roko Šimić je zamijenjen u 72. minuti, dok je za Benficu do 82. minute igrao Musa koji iz dvije dobre prilike nije uspio zabiti pogodak.