Rijeka rutinski porazila već otpisani Rudeš i preskočila Dinamo

Hrvatska 16. pro 202318:59 0 komentara
Damir Skomrlj CROPIX via Guliver Image

Nogometaši Rijeke uvjerljivom su pobjedom zaključili prvi dio sezone, s 3-0 (1-0) su na svojoj Rujevici svladali Rudeš u dvoboju 19. kola HNL-a.

Najbolji igrač susreta bio je Franjo Ivanović koji je postigao uvodna dva gola na susretu, mrežu Rudeša je pogađao u 14. i 62. minuti. Sve je zaokružio Marko Pjaca golom u 74. minuti za konačnih 3-0.

Privremeno je Rijeka opet preskočila Dinamo te je došla na drugo mjesto ljestvice. Ima pet bodova manje od vodećeg Hajduka. Rudeš na zimsku stanku ide bez ligaške pobjede. Upisao je samo četiri remija i čak 15 poraza te je uvjerljivo posljednji na ljestvici.

Od samog početka Rijeka je krenula silovito prema vratima Rudeša, a prva velika prilika dogodila se u 10. minuti. Tada je goste spasio okvir vrata kojeg je pogodio Fruk. Samo četiri minute kasnije Rijeka je povela, Fruk je asistirao, a Ivanović je kraj neodlučne suparničke obrane zabio za 1-0.

Nastavila je potom Rijeka napadati, a iz situacije u situaciju isticao je vratar Rudeša Marković. Prvu veliku šansu gosti su imali u 38. minuti kada je dobro pucao Topić, ali je Labrović spriječio izjednačenje.

Krajem prvog dijela zbog ozljede je travnjak morao napustiti vratar Rudeša Marković, a Rijeka je vodstvo povećala u 62. minute. Opet je po Rudeš koban bio Franjo Ivanović koji je pogodio za 2-0. U 74. minuti domaći sastav je postigao i treći pogodak, Marko Pjaca je postavio konačnih 3-0 za veselu subotnju večer na Rujevici.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Lokomotive su kao domaćini u Kranjčevićevoj ulici svladali Istru 1961 s 3-0 (1-0). Lokomotiva je tako pobijedila u prvenstvu po prvi puta nakon početka listopada kada je također bila bolja od Istre 1961, tada je u Puli pobijedila čak 4-0. Ovaj put su bodove zagrebačkom prvoligašu osigurali Silvio Goričan, Fran Žilinski i Robert Mudražija golovima u 43., 61. i 93. minuti.

Lokomotiva je skočila ne šesto mjesto ljestvice i ima 21 bod, dok će Istra 1961 na zimsku stanku otići kao pretposljednja te ima 18 bodova.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice ovog kola. Prvo će od 14.30 sati na Opus Areni igrati Osijek i Slaven Belupo, dok je posljednja utakmica prije zimske stanke najveći derbi hrvatskog nogometa. Od 17.15 sati na maksimirskom stadionu igraju Dinamo i Hajduk.

U petak, u prvom susretu 19. kola, Varaždin je s uvjerljivih 3-1 pobijedio Goricu u gostima te je slavio u prvenstvu po prvi puta nakon dva i pol mjeseca dana čekanja.