Real u revijalnom tonu svladao Rakitićevu Sevillu u derbiju

Nogomet 27. svi 202321:08 0 komentara
AP Photo/Sergei Grits via Guliver

U prvoj utakmici 37. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio sa 2-1 na gostovanju kod Seville.

Domaća momčad je povela već u 3. minuti pogotkom Rafe Mira, ali je potom uzvratio Rodrygo s dva gola za “kraljevski klub”. Prvi je postigao u 29. minuti iz slobodnog udarca, pri čemu mu je pomogao i vratar Seville Bono svojim lošim pozicioniranjem, a u 69. minuti je Brazilac realizirao brz kontru koju je pokrenuo Luka Modrić.

Kapetan hrvatske reprezentacije je odigrao cijelu utakmicu za madridsku momčad i u ulozi kapetana zamijenio ozlijeđenog Karima Benzemu.

I Ivan Rakitić je na drugoj strani nosio kapetansku vrpcu do 62. minute kad je zamijenjen.

Sevilla je završnih desetak minuta dvoboja odigrala s igračem manje, jer je Marcos Acuna dobio izravan crveni karton.

Real Madrid je 24. pobjedom u sezoni došao do 77 bodova, i sveo svoj zaostatak za Barcelonom na osam bodova, ali Katalonci imaju utakmicu manje. Sevilla je sa 49 bodova ostala na desetom mjestu.

Ovaj dvoboj je odigran dan prije ostalih utakmica 37. kola, jer Sevillu u srijedu čeka finalni dvoboj Europske lige protiv Rome u Budimpešti.

Svi nedjeljni dvoboji španjolskog prvenstva započet će u 19 sati.