Raketa spasio Sevillu, izvukli se iz zone ispadanja

Nogomet 21. sij 202323:02 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Seville pobijedili su Cadiz na domaćem terenu u 18. kolu Primere s minimalnih 1:0.

Prvo je Sevilli poništen gol u nadoknadi prvog poluvremena nakon intervencije VAR-a jer je Lamela bio u zaleđu. Kod Seville je crveni karton dobio trener Sampaoli u 59. minuti.

Cadiz je bio s igračem manje nakon što je u 87. Alejo dobio i drugi žuti karton zbog igranja rukom. Sevillu je od poraza spasio Ivan Rakitić koji je realizirao dobiveni penal. Spasio je Sevillu Raketa i u prošloj utakmici protiv Deportivo Alavesa, tada je također zabio jedini gol za svoju momčad u Kupu Kralja za prolazak dalje.

Sevilla je skočila na 15. mjesto s 18 bodova i maknula se iz zone ispadanja, imaju jednak broj bodova kao 14. Almeria.

Rakitić je također u službenom izboru Primere proglašen igračem utakmice.