Budimir zabio 10. gol u Primeri ove sezone i Osasunu spasio poraza

Nogomet 28. sij 202420:50 0 komentara
AP Photo/Alvaro Barrientos via Guliver

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni postigavši pogodak za 1:1 u dvoboju 22. kola španjolskog prvenstva odigranom na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli.

Domaća momčad je povela u 24. minuti, a strijelac je bio Isaac Romero. Osasuna je izjednačila u 55. minuti. Nakon udarca iz kuta Budimir je loptu zahvatio glavom, ali je ona produžila do njegovog suigrača Davida Garcije. On je pucao sa sedam metara, ali je uputio loptu ravno na nogu Budimira koji ju je preusmjerio u mrežu.

To je njegov deseti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni i sada je na diobi šestog mjesta s Gerardom Morenom iz Villarrela, na popisu najboljih strijelaca LaLige. Na vrhu su sa po 14 pogodaka Artem Dovbik iz Girone i Jude Bellingham iz Real Madrida.

VEZANA VIJEST

Budimir je odigrao cijelu utakmicu za momčad iz Pamplone koja se nalazi na 12. mjestu, a s 26 bodova se izjednačila s desetoplasiranim Getafeom i s Alavesom koji je na 11. poziciji.

Sevilla je prekinula niz od pet uzastopnih poraza u prvenstvu, ali samo jedan osvojen bod pred domaćim navijačima je slab utržak za momčad koja se bori za opstanak, a samo je jedan bod dijeli od zone ispadanja među drugoligaše.

Andaužani su kraj utakmice dočekali s desetoricom na terenu, jer je Suso u 86. minuti isključen zbog opasnog starta.

U drugom nedjeljnom dvoboju Cadiz i Athletic Bilbao odigrali su utakmicu bez pogodaka. Gosti su ostali i bez udarca unutar okvira.

Athletic je s 42 boda na petoj poziciji, a Cadiz sa 16 bodova drži 18. mjesto.

Nogometaši Girone ponovno su se probili na vrh ljestvice, nakon što su kao gosti svladali Celtu Vigo s 1:0 i tako došli do 17. prvenstvene pobjede u ovoj sezoni. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je 31-godišnji španjolski napadač Portu u 20. minuti.

Girona je tako došla do 55 bodova i opet preskočila Real Madrid za jedan bod.  No, madridska momčad ima utakmicu manje. Trećeplasirana Barcelona je nakon subotnjeg poraza od Villarreala (3-5) na domaćem terenu ostala 11 bodova iza Girone i sve je dalje od obrane naslova prvaka.