City rano primio gol pa razbio Crystal Palace, igrali Gvardiol i Kovačić

Nogomet 6. tra 202415:34 0 komentara
Paul Terry Sportimage vi8a Guliver

U prvom subotnjem ogledu 32. kola engleske nogometne Premier lige aktualni prvak Manchester City je s uvjerljivih 4:2 pobijedio Crystal Palace u Londonu.

Nije sve dobro počelo po Manchester City jer je domaćin poveo nakon samo tri minute igre, a strijelac je bio Mateta. Nije se dugo čekalo na odgovor Manchester Cityja koji je izjednačio u 13. minuti nakon sjajnog udarca Kevina De Bruynea koji je pogodio suprotni gornji kut za 1:1.

Mogao je Manchester City preokrenuti rezultat u ostatku prvog dijela, ali je potpuni preokret uslijedio u nastavku ogleda. Sve tri akcije su krenule s lijeve strane, od Grealisha, a strijelci su za 4:1 bili Lewis u 47., Haaland u 66. te ponovno De Bruyne u 70. minuti. U samom finišu susreta Edouard je postigao drugi gol za domaćina i postavio konačnih 2:4.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je počeo utakmicu za Manchester City te je zamijenjen u 46. minuti, dok je u igru u 74. ušao Mateo Kovačić.

Uz utakmicu više od konkurenata Manchester City se na samom vrhu ljestvice izjednačio s Liverpoolom, imaju po 70 bodova. Dva boda manje ima Arsenal.

U nedjelju su na rasporedu posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se u derbiju kola Manchester United – Liverpool te Sheffield United – Chelsea i Tottenham – Nottingham Forest.