PL: Liverpool potopio fenjeraša iz Walesa

Catherine Ivill/Getty Images

U posljednjem susretu dana engleske Premier lige, Liverpool je na Anfieldu uvjerljivo slavio protiv posljednjeplasiranog Swansea.

Nogometaši Liverpoola došli su do nove pobjede u Premier ligi, a ovaj puta bolji su bili od Swansea rezultatom 5:0.

Domaćini su došli u vodstvo već u 6. minuti kada je Coutinho zabio lijep pogodak s dvadesetak metara od gola. Mogli su “Redsi” i uvjerljivije voditi do kraja prvog poluvremena, ali nisu bili precizni u tom dijelu igre.

U nastavku je igrala samo jedna momčad na terenu, ona u crvenom dresu. Već u 52. minuti bilo je 2:0, a strijelac je bio Firminho, nakon asistencije Coutinha. I onda u samo jednoj minuti Liverpool postiže još dva gola. Prvo je u 65.minuti Alexander-Arnold zabio treći, a samo minutu poslije Firminho zabija četvrti pogodak za momčad Jurgena Kloppa. Konačnih 5:0 postavio je Oxlade-Chamberlain u 83. minuti utakmice. Gosti iz Walesa su mogli doživjeti i teži poraz da su bili raspoloženiji napadači Liverpoola, prije svih Salah.

Liverpool se sada nalazi na četvrtoj poziciji u Premiershipu sa 38 bodova, dok je Swansea ostao prikovan za dno sa samo 13 bodova.