Poruka Hajduku: Villarreal u Madridu srušio Atletico

Nogomet 21. kol 202221:32 > 21:51
AP Photo/Michael Sohn, Pool

Villarreal je još jednom pokazao koliko je moćan

Nogometaši Villarreala pobijedili su Atletico sa 2-0 na gostovanju u Madridu i pridružili se skupini momčadi koje su u prva dva kola španjolske LaLige ostvarile dvije pobjede uoči njihovog gostovanja na Poljudu u uzvratu doigravanja za Konferencijsku ligu.

Gol za 1-0 postigao je u 73. minuti Yeremi Pino, nakon pogreške u domaćoj obrani. U sedmoj minuti sučevog dodatka Gerard Moreno je pogodio za konačnih 2-0. Velike zasluge za pobjedu momčadi Unaija Emeryja ima i vratar Villarreala Geronimo Rulli, koji je imao nekoliko sjajnih reakcija u prvom, a posebno u drugom poluvremenu.

Nervoza igrača Diega Simeonea kulminirala je u četvrtoj minuti sučevog dodatka, kad je Molina dobio izravan crveni karton jer je s leđa udario jednog od suparničkih igrača.

Villarreal se pobjedom probio na vrh ljestvice i predvodi skupinu momčadi koje imaju po šest bodova, u kojoj su još Real Madrid, Betis i Osasuna. Atletico je ostao na tri boda i trenutačno se nalazi na sedmoj poziciji.

Villarreal u četvrtak dolazi na Poljud, gdje će Hajduk pokušati nadoknaditi dva pogotka zaostatka (2-4) iz utakmice odigrane u Valenciji.

Athletic Bilbao je u prvom domaćem nastupu u novoj sezoni došao do prve pobjede, a na svom San Memesu je baskijska momčad sa 1-0 svladala Valenciju.

Pobjednički pogodak je u 42. minuti postigao Alejandro Berenguer. Iako su imali osjetno veći posjed lopte, igrači Valencije nisu uspjeli uputiti nijedan udarac koji bi domaćeg vratara Simona natjerao na intervenciju.