Piksi eksperimentirao, Rusi razbili Srbe u Moskvi

Nogomet 21. ožu 202420:24 0 komentara
AP Photo/Alexander Zemlianichenko via Guliver Images

Rusija je nadigrala Srbiju u Moskvi u prijateljskoj utakmici s čak 4:0 nakon neuspješnih eksperimenata srpskog izbornika Dragana Stojkovića.

Stojković je u prvih 11 uveo neke od igrača koji su dobili pozive vjerojatno samo zato što igraju u Rusiji, a epilog je bio uvjerljiv poraz u utakmici koja će ostati upamćena i po činjenici da je reprezentacija Srbije bila prva od europskih koja je gostovala u Rusiji od početka vojne operacije u Ukrajini.

Pokušaj izbornika da Srbija igra dobro u sistemu 4-2-3-1 doživio je neuspeh kao i u kvalifikacijskoj utakmici u Mađarskoj, uz razliku da je na prijateljskom meču u Rusiji izveo “šaren“ tim i odlučio da na klupi ostanu Mitrović, braća Milinković- Savić, Kostić…

Gajić se našao u reprezentaciji vjerojatno samo zato što igra u Rusiji i jer je Kosta Nedeljković ozlijeđen. On je kao desni bek usmjerio Orlove k porazu u Moskvi, oborio je Hluščeviča u šesnaestercu. Poslije VAR provjere potvrđeni su i penal i crveni karton. U 22. minuti Anton Mirančuk je pogodio s bijele točke za 1:0 Rusije.

Osipenko je u 32. minuti povisio na 2:0, u 55. je Aleksej Mirančuk pogodio za 3:0, a konačan rezultat postavio je Sergejev u sudačkoj nadoknadi.

Utakmica s Rusijom odigrana je na stadionu moskovskog Dinama i bio je ispunjen do posljednjeg mjesta.