Pep potvrdio da je Gvardiol zamijenjen zbog ozljede, upitan je za Real?

Nogomet 6. tra 202422:04 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver Images

Manchester City pobijedio je na gostovanju kod Crystal Palacea 4:2 u utakmici 32. kola engleske Premier lige.

Joško Gvardiol igrao je od prve minute, a Mateo Kovačić ušao je s klupe umjesto Rodrija u 74. minuti. Međutim, Gvardiol je izašao iz igre na poluvremenu, a Guardiola je zabrinut oko toga hoće li mu biti dostupan za utakmicu četvrtfinala Lige prvaka u utorak kada City gostuje u Madridu protiv Reala.

Za razliku od Manchester Cityja, Real Madrid ima devet slobodnih dana za pripremu utakmice, dok Građani igraju praktički svake srijede i subote. Poslije utakmice španjolski trener dao je više informacija o Gvardiolu: “Vidjet ćemo koje ćemo igrače imati na raspolaganju protiv Reala jer je i Joško imao mali problem. Dobio je udarac. Vidjet ćemo. Joško je zamijenjen jer je osjetio trzaj i nismo željeli riskirati s povredom.”

Guardiolinu izjavu posljednjih sati intenzivno prenose mediji koji prate događanja vezana za Real Madrid i sumnjaju da će Hrvat zaigrati na Bernabeuu. City trenutno najviše brine Kyle Walker koji je pod velikim upitnikom, dok je povrijeđen i Nathan Ake, pa je Gvardiol jedina prava opcija na lijevom beku. Nakon što je hrvatski defenzivac izašao iz igre Manuel Akanji je igrao na toj poziciji protiv Palacea, ali je upitno koliko može odgovoriti izazovima protiv Reala. Guardiola je svjestan da će mu protiv Reala trebati maksimalno odmorni igrači i neigranje Gvardiola bi sigurno predstavljalo problem, pogotovo jer je on u posljednje vrijeme u dobroj formi.