Pašalić zabio za izuzetno bitnu pobjedu Atalante nad Laziom

Nogomet 4. velj 202420:34 0 komentara
Ettore Griffoni/LiveMedia/DeFodi Images via Guliver

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio je strijelac prvog gola u 3-0 (2-0) domaćoj pobjedi Atalante protiv Lazija u susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić je u 16. minuti odlično primio loptu na prsa na pet metara od suparničkog gola i onda volejom zatresao suparničku mrežu.

Bio je to treći Pašalićev prvenstveni pogodak ove sezone, a na terenu je bio do 79. minute.

Nakon Pašalića, dva puta se u strijelce upisao De Ketelaere, koji je u 43. minuti realizirao kazneni udarac za 2-0, a u 76. minuti prizemnim udarcem u bliži kut sa 10 metara povisio na 3-0.

Poraz Lazija ublažio je Immobile u 84. minuti iz 11-erca kojega je sam izborio.

Ovom pobjedom Atalanta se učvrstila na četvrtom mjestu sa 39 bodova, tri više od pete Bologne, dok je Lazio deveti sa 34 boda.

Na vrhu je Inter sa 54 boda, jedan manje uz utakmicu više odigranu ima drugi Juventus uoči njihova međusobnog ogleda u Milanu od 20.45 sati.