City se više mučio s četvrtoligašem nego s Chelseajem

Nogomet ostalo 16. velj 201920:31 > 20:35
Clive Brunskill/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja mnogo teže od očekivanog izborili su prolazak u četvrtfinale engleskog FA Kupa, oni su u susretu osmine finala tek u drugom poluvremenu slomili otpor četvrtoligaša Newport Countyja za gostujuću 4-1 (0-0) pobjedu.

Sve do 88. minute bilo je samo 2-0 za City golovima Sanea (51) i Fodena (75), a onda je domaće navijače razveselio Amond (88) smanjivši na 2-1. Ipak, Foden (89) svojim drugim golom i Mahrez (90+4) u posljednjoj minuti sudačke nadoknade osigurali su uvjerljivu pobjedu favorita.

U subotu su prolazak u četvrtfinale izborili još i Brighton and Hove Albion te Millwall. Brighton je na svom terenu svladao Derby County sa 2-1 82-0), dok je u susretu niželigaša drugoligaš Millwall kao gost svladao trećeligaša Wimbledon sa 1-0 (1-0).(h)