Mierez razgalio Kohortu, Osijek ima prednost uoči revanša!

Konferencijska liga 27. srp 202321:52 1 komentar
JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL via Guliver

Osijek je okrunio bolju igru protiv ZTE-a u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige te na uzvrat putuje s vrijednom prednošću 1:0...

Rasprodana Opus Arena debitirala je u Europi – pobjedom Osijeka. I to kasnom, postignutom tek u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je poentirao Ramon Mierez za 1:0.

Mogao je Osijek do vodstva i puno ranije.  Konkretno, u 40. minuti stativu je pogodio prvo Nejašmić, a u sljedećoj minuti Lovrić. Osijek je u tom prvom poluvremenu bio bolji, ali na odmor se otišlo s 0:0.

I u nastavku je Osijek imao inicijativu. Blizu gola došao je Mierez, Lovrić je probao iznenaditi gostujućeg vratara izravno iz kornera, a onda je ZTE imao stopostotnu šansu. U 82. minuti Nemeth je izašao sam na Malenicu, no osječki golman obranio mu je udarac i sačuvao mrežu.

Činilo se kako će završiti bez golova, a onda je na ulasku u sudačku nadoknadu Gržan poslao jednu “svijeću” na peterac ZTE-a, Mađari su bili neoprezni u obrani, pustili su Miereza samog i Argentinac ih je kaznio pogodivši glavom za veliko slavlje domaćih navijača.

Spomenimo i kako su Cluj i Adana Demirspor također odigrali neriješeno, 1:1, a pobjednik tog dvoboja u trećem pretkolu ide na Osijek ili ZTE.