Mbappe srušio Messija, Musa zabio u pobjedi Benfice

Champions League 2. stu 202222:55 > 22:55 0 komentara
Nicol Campo via Guliver Images

Manchester City je na svom terenu pobijedio Rakitićevu Sevillu 3:1. PSG je bio bolji od Juventusa 2:1. Petar Musa zabio je u velikoj pobjedi Benfice 6:1 protiv Maccabi Haife u gostima.

PSG je pobijedio u gostima Juventus 2:1. Prvi gol, u 13. minuti zabio je Mbappe za vodstvo PSG-a. Na 1:1 izjednačio je Bonucci u 39., da bi u 69. za pobjedu PSG-a 2:1 zabio Mendes u 69.

Mbappe je tim golom s 23 godine, deset mjeseci i 13 dana postao najmlađi igrač koji je u Ligi prvaka postigao 40 golova. Pretekao je upravo Messija koji je dosad bio najmlađi s 24 godine, četiri mjeseca i osam dana. Taj je 40. gol u LP Messi zabio 2011. godine.

Benfica je u toj istoj skupini H s 6:1 u gostima bila bolja od Maccabi Haife. Jedini gol za Haifu zabio je Chery iz penala u 26. minuti. Golove za Benficu zabili su Ramos (20′), Petar Musa (59′), Grimaldo (69′), Rafa Silva (73′), Henrique Araujo (88′) i Joao Mario (93′).

Jedini gol za Sevillu u skupini G protiv Cityja zabio je Mir u 31. minuti. Lewis je zabio u 52. za izjednačenje 1:1, za 2:1 Cityja zabio je Alvarez u 73. i za 3:1 precizan je bio Mahrez u 83. Ivan Rakitić za Sevillu je igrao do 67. minute.

Borussia Dortmund je u istoj skupini remizirala s Kopenhagenom u gostima 1:1. U 23. minuti za vodstvo Dortmunda zabio je Hazard, a izjednačio je Haraldsson za Kopenhagen u 41.

Rezultati:

Skupina G:

Manchester City – Sevilla 3:1 (Lewis 52, Alvarez 73, Mahrez 83 / Rafa Mir 31)

FC Kopenhagen – Borussia (D) 1:1 (Haraldsson 41 / Hazard 23)

Ljestvica:

1. Manchester City     6   4   2   0  14-2  14

2. Borussia (D)        6   2   3   1   10-5   9

3. Sevilla             6   1   2   3   6-12   5

4. FC Kopenhagen       6   0   3   3   1-12  3

Skupina H:

Juventus – PSG 1:2 (Bonucci 39 / Mbappe 13, Nuno Mendes 69)

Maccabi Haifa – Benfica 1:6 (Chery 26-11m / Goncalo Ramos 20, Musa 59, 88, Alex Grimaldo 69, Silva 73, Mario 90+2)