Matić u 94. spasio Mourinha protiv Jurića

Nogomet 13. stu 202217:39 0 komentara
Alfredo Falcone/LaPresse

U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino, kojeg vodi Ivan Jurić, je u sudačkoj nadoknadi ispustio pobjedu protiv Rome odigravši 1:1.

Gosti su poveli u 55. minuti golom Karola Linettyja. Wilfried Singo je uputio centaršut, a Linetty poslao loptu glavom u donji lijevi kut za vodstvo Torina.

Momčad Ivan Jurića je u 67. minuti bila korak do drugog gola, Nikola Vlašić je primio točan pas u šesnaestercu i odmah pucao, no golman je bio spreman.

Kada se već činilo da će gosti osvojiti sva tri boda, Roma je u nevjerojatnoj završnici uspjela izjednačiti. U 90. minuti Koffi Djidji je skrivio prekšaj, a Andrea Belotti dobio priliku zabiti svom bivšem klubu iz kaznenog udarca, no pogodio je lijevu stativu. U nastavku akcije lopta se odbila do Dybale koji je pucao, ali je pogodio gredu, srećom po domaćine Nemanja Matić je iz trećeg pokušaja zabio za 1:1. Nikola Vlašić je odigrao cijeli susret za Torinio.

Monza je s 3:0 pobijedila Salernitanu, a strijelci su bili Carlos Augusto (24), Dany Mota (35) i Matteo Pessina (75-11m). Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Napoli sa 41 bodom, dok Lazio, Milan i Inter imaju po 30 bodova.