Maccabi Haifa deveti klub u osmini finala Konferencijske lige

Konferencijska liga 21. velj 202421:57 0 komentara
REUTERS/Yves Herman via Guliver Image

Nogometaši izraelskog Maccabija iz Haife izborili su plasman u osminu finala Konferencijske lige nakon što su u uzvratnom susretu play-offa odigrali 1-1 na gostovanju kod Genta i tako obranili pobjedu 1-0 iz prve utakmice.

Maccabi je u prvom susretu igranom Budimpešti pobijedio sa 1-0, a odlično je krenuo i u uzvrat stigavši do vodstva već u četvrtoj minuti golom Frantzdyja Pierrota.

Belgijski sastav je izjednačio u 69. minuti golom Tarika Tissoudalija, a samo četiri minute kasnije Izraelci su ostali s igračem manje nakon isključenja Daniela Sundgrena.

Gent je u preostalom vremenu jurio gol za produžetak, ali nije uspio. Domaćin je tijekom utakmice uputio 23 udarca prema suparničkim vratima, pri čemu osam u okvri, imao je čak 12 kornera, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Za Maccabi je od 81. minute igrao hrvatski nogometaš Lorenco Šimić.

Izraelski sastav je deveti klub koji je izborio osminu finala, a ranije su kao pobjednici skupina prošli dalje Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK i Fenerbahče.