Loše vijesti za Tudora? Milanu pripao gradski derbi protiv favoriziranog Intera!

Nogomet 22. ruj 202423:05 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno via Guliver

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, "derbyju della Madonnina" Milan je kao gost pobijedio Inter sa 2-1.

Rossoneri su tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u gradskim derbijima.

Milan je poveo u 10. minuti golom Christiana Pulišića nakon sjajnog prodora američkog reprezentativca. Pulišić je “ukrao” loptu Mihitarjanu i potom projurio kroz “srce” domaće obrane pogodivši za 1-0.

Domaćin je uzvratio u 27. minuti lijepim golom Federica Dimarca na asistenciju Lautara Martineza.

Rossoneri su već u prvoj minuti nastavka mogli do nove prednosti, Rafael Leao je pucao glavom, ali je Yann Sommer sjajno obranio. U 65. minuti talijanski sudac Maurizio Mariani je dosudio kazneni udarac za goste zbog igranja rukom, no promijenio je odluku nakon video provjere.

Pobjedu Milanu donio je Matteo Gabbia u 89. minuti pogodivši glavom nakon ubačaja Tijjania Reijndersa.

Pobjeda Milana u vječnom derbiju, mogla bi biti nepovoljna po hrvatskog trenera Igora Tudora. Naime, čelni ljudi Milana nisu bili zadovoljni načinom na koji su otvorili sezonu. Prije ovog susreta, Rossoneri su imali učinak u prvenstvu od jedne pobjede, dva remija i jednog poraza, a ostali su i praznih ruku u prvom kolu Lige prvaka protiv Liverpoola.

Takvi rezultati su ozbiljno uzdrmali položaj trenera Paula Fonsece te su u klupskom vrhu navodno već započeli potragu za njegovim nasljednikom, a Tudor se spominjao kao jedan od najizglednijih kandidata za taj posao. Međutim, portugalski stručnjak si je pobjedom u derbiju protiv Intera zasigurno ‘kupio’ malo vremena i probat će ovo slavlje iskoristiti kao prekretnicu lošeg početka trenerskog mandata.

Inter i Milan sada imaju po osam bodova na prvenstvenoj ljestvici iz pet odigranih utakmica, no Inter drži šestu, a Milan sedmu pozicije na račun gol-razlike.