Šutalo: ‘Čudno mi je kad se kaže da sam stariji igrač u reprezentaciji, a Poljake još nismo analizirali’

Liga nacija 6. ruj 202418:02 0 komentara
Harry Langer/DeFodi Images via Guliver

Hrvatska je Ligu nacija započela porazom 2:1 kod Portugala.

Slijedi joj utakmica s Poljskom u nedjelju od 20:45 u osječkoj Opus Areni. Zlatku Daliću nedostajalo je dosta prvotimaca, pa je odlučio posložiti momčad u sustav 3-5-2, koji se kod njega nije često igrao. Utakmicu s Portugalom dan kasnije komentirao je branič Josip Šutalo, koji je u četvrtak igrao od prve minute.

“Mislim da smo dobro odradili utakmicu, možda prvo poluvrijeme nije dobro izgledalo jer smo igrali u drugoj formaciji. Drugo poluvrijeme je izgledalo bolje, ali bilo je teško stizati rezultat protiv takvog Portugala. Imali smo neke šanse u drugom poluvremenu, ali imali su i oni. Sve u svemu, bilo je dobro”, rekao je Šutalo na konferenciji za medije.

“Trebalo nam je malo da se uigramo. Poljska je jaka momčad, nismo još ništa analizirali. Imamo još vremena za pripremu. Dat ćemo sve od sebe. Nije mi stran sustav s trojicom u zadnjoj liniji, već sam igrao u njemu i dobro se osjećam. Trebalo nam je malo da se uigramo, odradili smo samo dva treninga. U drugom poluvremenu smo stvarali šanse, na izborniku je hoćemo li tako igrati u budućnosti.

Hrvatska stvarno ima talentirane igrače. Čudno mi je kada mi kažete da sam stariji igrač. Imamo talentirane igrače željne dokazivanja. Uvijek je motiv igrati za Hrvatsku, osobito pred domaćom publikom”, zaključio je 24-godišnji Šutalo.