Leipzig izbacio Kramarića, Gvardiol izašao na poluvremenu

Bundesliga 1. velj 202320:02 > 20:02
Ulrik Pedersen/DeFodi Images via Guliver Images

Nogometaši RB Leipziga plasirali se u četvrtfinale Njemačkog kupa pobjedom nad Hoffenheimom 3:1...

Branitelj naslova Leipzig na odmoru je imao vodstvo od 2:0 golovima Forsberga (9.) i Laimera (42.), a na odmoru je domaći trener Marco Rose u svlačionici ostavio hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i zamijenio ga Henrichsom.

Hoffenheim je u 77. minuti smanjio golom Dolberga, dvije minute kasnije igru je napustio i Andrej Kramarić, a u 84. je Timo Werner pogodio za 3:1 i prolaz Leipziga. Do kraja utakmice gostujući igrač Nsoki zaradio je drugi žuti karton i isključenje.

Leipzig se tako pridružio Stuttgartu i Union Berlinu u četvrtfinalu, za koji će se ždrijeb održati 12. veljače. U srijedu se još sastaju Mainz i Bayern, a preostale četiri utakmice osmine finala na rasporedu su 7. i 8. veljače.