VIDEO / Hrvatski trener na klupi Kine upisao vrijednu pobjedu u kvalifikacijama za SP

Međunarodni nogomet 15. lis 202416:40 0 komentara

Nakon tri poraza u nizu nogometna reprezentacija Kine, koju vodi hrvatski trener Branko Ivanković, upisala je prvu pobjedu u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

U skupini C Kina je na domaćem terenu u Qingdau pobijedila Indoneziju s 2-1. Prije ovog dvoboja Indonežani su u tri utakmice ostvarili tri neodlučena rezultata, dok je Kina imala tri poraza i razliku pogodaka 2-12.

Kina je na putu do prvog slavlja suparnika slomila u prvom dijelu kada je postigla oba pogotka. U vodstvo je domaćina doveo Behram Abduweli u 21. minuti, dok je na 2-0 povećao Zhang Yuning u 44. minuti.

U 87. minuti su gosti smanjili na 1-2 pogotkom Hayea. Unatoč devet minuta nadoknade i napadima gostiju Ivankovićeva momčad je do kraja sačuvala minimalno vodstvo.

U derbiju skupine C Japan i Australija su u Saitami remizirali 1-1. Zanimljivost susreta su dva autogola. Gosti su poveli u 58. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Taniguchi. Japan je izjednačio u 76. kada je odlično po lijevoj strani probio Nakamura i ubacio loptu u šesnaesterac. Ona je pogodila Burgessa i odbila se u australsku mrežu za konačnih 1-1.

Japan je time zadržao vrh ljestvice i nakon četiri kola ima deset bodova. Australija ima pet, kao i Saudijska Arabija koja uz to ima utakmicu manje. Kina se ovom pobjedom izjednačila upravo s Indonezijom i te dvije momčadi imaju po tri boda.

U skupini B su se susrele dvije najbolje momčadi, a Južna Koreja je kao domaćin pobijedila Irak 3-2. Sada se Južna Koreja izdvojila na vrhu ljestvice i ima 10 bodova, tri više od Iraka.

Južna Koreja je povela u 41. minuti golom Se-Huna, dok je u 50. izjednačio Hussein. Domaću reprezentaciju do pobjede su vodili Hyeon-Gyu i Jae-Sung koji su pogađali u 74. i 83. minuti za 3-1, dok je u nadoknadi Sulaka tek ublažio poraz za Irak.