Sudačka komisija: Rudeš je oštećen protiv Belupa

Hrvatska 6. ožu 202316:19 > 16:21 0 komentara
Guiliver Image

Sudačka komisija HNS-a objavila je analizu četvrtfinala SuperSport Hrvatskog kupa.

Slaven Belupo je prošao u samoj završnici autogolom Pavkovića (88.) i golom Hlevnjaka (90.), no u Rudešu smatraju da su zakinuti nekoliko minuta prije tih golova, kod rezultata 0:0. O spornoj situaciji iz 85. minute oglasila se i Sudačka komisija HNS-a.

“Dario Kulušić. Pomoćni suci: Goran Perica i Vice Vidović. VAR sudac: Tihomir Pejin.

85. minuta: Neispravna procjena suca utakmice u interpretaciji Pravila XIV (kazneni udarac). Branič Slaven Belupa je unutar vlastita kaznena prostora nenamjerno, ali neoprezno, udario po nozi suparnika koji je evidentno prije kontakta igrao loptom. KNS HNS-a incident razmatra kao prekršaj dostatan za dosuđivanje kaznenog udarca. Uzimajući u razmatranje da je sudac utakmice donio pogrešnu odluku, prekršaj napadača, a postoji evidentan i jasan dokaz kako se radi o prekršaju obrambenog igrača u vlastitom kaznenom prostoru, te kontaktu koji se smatra prekršajem PNI-e, KNS HNS-a očekuje obaveznu intervenciju VAR suca, slijedom neispravne procjene suca utakmice.”

U polufinalu Hrvatskog kupa Slaven Belupo dočekuje Hajduk.