Riječke momčadi uspješne protiv Slaven Belupa i Istre

Hrvatska 14. srp 202321:14 0 komentara
Jonathan Moscrop / Sportimage via Guliver Images

U prijateljskom dvoboju uoči starta nove sezone nogometaši Rijeke su na svojoj Rujevici s 2-1 pobijedili prvoligaškog konkurenta Slaven Belupo, dok je drugoligaš Orijent u Puli svladao Istru 1961 s 3-1.

Na ogledu Rijeke i Slaven Belupa svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, a domaćin, koji je ovom prilikom predstavio i nove dresove, poveo je 2-0. U 32. minuti je Prince Ampem bio precizan s bijele točke, dok je pet minuta kasnije Emmanuel Banda bio strijelac za 2-0.

Jedini pogodak Slaven Belupo je dao u 39. minuti, a strijelac je bio Benedik Mioč.

Na domaćem terenu, na stadionu Aldo Drosina, Istra 1961 je dočekala drugoligaša Orijent, a momčad iz Rijeke je slavila s 3-1. Već u sedmoj minuti Orijent je poveo golom Dominika Simčića, dok su u 59. i 68. minuti novim golovima Karlo Valjan i Mateo Monjac povećali na 3-0 Orijenta.

U 74. minuti pulski sastav je došao do počasnog pogotka, a strijelac je bio Tomislav Glavan.